CITUS atsigręžia į Naujininkus: NT projektui pasirinko rajoną, turintį perspektyvą tapti Vilniaus pokyčių centru
2025.02.21Kūrybiškų nekilnojamo turto (NT) projektų plėtros ir vietokūros kompanija „Citus“ Vilniaus Naujininkų rajone įgyvendina nedidelį, jaukų projektą „Senamiesčio link by CITUS“. Šarūnas Tarutis, bendrovės investicijų direktorius, pasakoja, kas paskatino atsigręžti į perspektyvų rajoną ir kodėl projektas Senamiesčio kaimynystėje turėtų sudominti aktyvius, šiuolaikiškus ir dinamiškus miestiečius.
„Senamiesčio link by CITUS“ gyventojų bendruomenė suburs vos 45 butų kaimynus. Vienas L formos pastatas taps ne tik namais naujakuriams, bet ir kvies įsikurti verslus: -2 aukšte suplanuotos 4 komercinės erdvės, o gyventojų patogumui bus įrengta 24 vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Projektas bus įgyvendintas vienu etapu, todėl „Citus“ klientai išvengs statybų keliamo triukšmo ir nepatogumų bei iškart galės mėgautis kokybiška gyvenamąja aplinka.
Rajonui daug dėmesio skiria ir savivaldybė
Š. Tarutis dalinasi, kad analizuojant, kur reikėtų plėtoti NT projektus, didžiosios dalies NT ekspertų žvilgsniai krypsta į Vilniaus bendrąjį planą – jis aiškiausiai parodo, kuria kryptimi miestas ketina judėti artimiausius dešimt metų. Būtent Naujininkuose Vilniaus miesto savivaldybė planuoja ilgalaikę konversiją.
Anot pašnekovo, konversijos projektai, aktyviai plėtojami Niujorke, Kopenhagoje ir kituose Vakarų didmiesčiuose, vis labiau populiarėja ir Lietuvoje. Žvelgiant į Vilniaus žemėlapį, didžiausios konversijos iki šiol vyko Naujamiestyje, Paupyje, Markučiuose, dabar sparčiai vyksta Žirmūnuose.
„Naujininkai vertinami kaip vienas iš Vilniaus ateities pokyčio centrų. Nuo planuojamų skverų ir gatvių renovacijos iki būsimos poilsio ir laisvalaikio infrastruktūros plėtros bei „Vilnius Connect“ projekto – visa tai suteiks Naujininkams naujos energijos, galimybių ir patrauklumo. Žinoma, svarbų vaidmenį čia atlieka ir strategiškai patogi vieta – centrinė miesto dalis, esanti greta Senamiesčio“, – būsimus pokyčius vardija investicijų direktorius.
Pasak Š. Taručio, nors istoriškai didžioji dalis vilniečių gyvena šiaurinėje miesto pusėje, vis daugiau plėtotojų atsigręžia į pietinę miesto dalį, kurioje yra erdvės statyboms bei konversijos projektams.
„Akivaizdu, kad šiaurinė miesto dalis jau beveik pasiekė vadinamąsias „lubas“ – ieškodami naujų teritorijų toje sostinės dalyje jau turėtume balansuoti ant miesto ir užmiesčio ribos. Pietinėje miesto pusėje dar yra potencialių lokacijų, kurias galima keisti. Tą mes darome ir su šiuo projektu: individualų seną gyvenamą medinuką verčiame daugiabučiu ir gerokai keičiame vietos gyventojų tankį. Palaipsniui didėjant gyventojų koncentracijai, čia atsiras ir daugiau infrastruktūros“, – sako jis.
Konversija – vertės augimo garantas
Anot Š. Taručio, „Citus“ į Naujininkus atsigręžė jau seniai ir įžvelgia daug potencialo – šiais metais čia turėtų startuoti ir kitas bendrovės projektas – „Tyzenhauz by CITUS“. Bendrovės analitikų skaičiavimu, mikrorajone suplanuoti pokyčiai ir konversijos projektai per ateinančius septynerius metus rajone esančio turto vertę gali kilstelėti iki 46 proc.
„Kai projektas yra labai naujas ir pirmasis pirkėjas ateina įsigyti būsto, gali būti nejauku, nes aplinka dar iki galo nesutvarkyta. Bet laimi tie, kurie mato viziją, supranta, kad po kelerių metų vaizdas ir aplinka gerokai pasikeis. Kalbant apie investicinę grąžą, tokiose vietose statistiškai fiksuojami didžiausi kainos prieaugiai – ne ten, kur viskas yra iki galo įgyvendinta ir patrauklu, o ten, kur konversija dar tik vyksta“, – sako Š. Tarutis.
Jis sutinka, kad kai kuriuos naujakurius gali atbaidyti senoji Naujininkų reputacija, tačiau pabrėžia, jog šis rajonas keičiasi.
„Vilniuje turime puikių mikrorajonų konversijos pavyzdžių. Šnipiškės dar visai neseniai buvo siejamos su nusikalstamumu ir socialinėmis problemomis, tačiau situacija pradėjo keistis, kai Vilniaus miesto savivaldybė persikėlė į Konstitucijos prospektą ir čia ėmė kurtis verslo centrai. Kitas sėkmingas pavyzdys – Paupio rajonas, kuris, konversijos dėka, tapo viena geidžiamiausių vietų mieste. Tokį pokytį įžvelgiame bei kuriame ir Naujininkuose“, – sako vadovas.
Pasak Š. Taručio, saugumo situacija šiame rajone gerėja, o naujas projektas prisidės prie dar didesnio komforto ir gyvenimo kokybės.
„Mūsų prioritetas – gyventojų saugumas. „Senamiesčio link by CITUS“ teritorija bus stebima vaizdo kameromis ir apšviesta, pastatų fasadai turės specialų apšvietimą, o uždara teritorija suplanuota taip, kad įėjimus į kiemą ar namus natūraliai saugotų pastato perimetras bei kalno šlaitas“, – pabrėžia vadovas.
Kokybiško gyvenimo detalės ir sporto salė gyventojams
Š. Tarutis pasakoja, kad rudenį startavęs projektas „Senamiesčio link by CITUS“ sulaukė susidomėjimo – jau parduota daugiau kaip 30 proc. būstų. Pirkėjai vertina ne tik patrauklią, strategiškai patogią vietą, bet ir išskirtinius sprendimus bei funkcionalų būstų išplanavimą.
Atsižvelgiant į šiuolaikines darbo tendencijas ir hibridinio darbo populiarėjimą, 3 kambarių butai suprojektuoti taip, kad juose būtų galima patogiai įsirengti atskirą darbo erdvę. Gyventojų patogumui ir aktyviam laisvalaikiui šalia pastato suplanuotas jaukus skveras, o ant pastato stogo – apžvalginė terasa su poilsio zonomis ir įmontuotais žiūronais, leidžiančiais grožėtis Senamiesčio panorama. Projekto bendruomenė taip pat turės modernią sporto salę, pritaikytą tiek jėgos, tiek kardiotreniruotėms.
„Tai jau antrasis mūsų projektas, kuriame gyventojams įrengiame sporto salę. Pastato -2 aukšte esanti erdvė bus skirta tik namo bendruomenei, todėl gyventojai galės sportuoti patogiai, išvengdami spūsčių keliuose ar grūsčių dideliuose sporto klubuose. Esame įsitikinę, kad tai ne tik suteikia pridėtinės vertės būstui, bet ir prisideda prie sveikesnio, aktyvesnio gyvenimo būdo skatinimo“, – sako Š. Tarutis.
Jis pasakoja, kad projekte numatytos ne tik automobilių parkavimo vietos, bet ir patogios dviračių saugyklos bei dar vienas „Citus“ klientų pamėgtas sprendimas – dviračių plovimo stotelė.
„Atrodo smulkmena, tačiau būtent tokie sprendimai kuria didesnį patogumą ir gyvenimo kokybę. Kaip jau minėjau, „Senamiesčio link by CITUS“ – vienas mažiausių mūsų įgyvendinamų projektų, tačiau jis labai apgalvotas, išskirtinis ir daugiafunkcinis“, – pabrėžia Š. Tarutis.
Pagal „15 minučių miesto“ koncepciją
„Senamiesčio link by CITUS“ projektas kyla ramioje Panevėžio gatvėje iš čia Senamiestį galima pasiekti pėsčiomis, o vos per kelias minutes – atsidurti autobusų ir geležinkelio stotyse. Automobiliu patogu greitai įsilieti į Vakarinį aplinkkelį, o Vilniaus oro uostas – vos 7 minučių kelio.
Anot Š. Taručio, didžiausias vietos teikiamas privalumas „Senamiesčio link by CITUS“ gyventojams – nedidelis atstumas iki Senamiesčio bei Naujamiesčio: abu galima pasiekti per 15 min. pėsčiomis. Per tiek pat laiko dviračiu galima patekti į miesto centrą ar Konstitucijos prospektą.
Taip pat šalia bus ir Vilniaus didžiausias transporto mazgas: oro uostas, geležinkelio bei autobusų stotys, Vakarinis aplinkkelis. Aplink – gerai išvystytas viešojo transporto, dviračių takų tinklas ir lengvai prieinamos visų rūšių transporto dalijimosi paslaugos. Todėl iš namų per 15 minučių pėsčiomis, dviračiu, paspirtuku ar visuomeniniu transportu galima pasiekti bet kurią kasdien reikalingą vietą: skirtingas parduotuves, grožio, medicinos, švietimo ar kitų paslaugų, poilsio, laisvalaikio ar pramogų vietas.
Š. Tarutis akcentuoja, kad kitas svarbus privalumas – konkurencinga kaina.
„Tai puikus pasirinkimas žmonėms, kurie nori mėgautis visais centro siūlomais privalumais už prieinamesnę kainą. Jis patrauklus žmonėms, kurie nori gyventi centrinėje miesto dalyje, tačiau negali sau leisti įsigyti prestižinio būsto Senamiestyje“, – mano jis.